O NÁS

Lyžování v srdci chřibských hor

Hrad Buchlov - strážce svahu


Atraktivní lyžování s ideálními sněhovými podmínkami po celou sezónu poskytuje Lyžařské středisko Stupava. Nachází se jen pár set metrů od hlavní silnice E50 Trenčín - Brno. Na trase, kde nemůžete přehlédnout dominantu chřibských hor - nejstarší hrad na Moravě, Buchlov.
Technicky ideální, lineární sjezdovka vybízí ke sněhovým radovánkám nebo zdokonalování stylu carvingového lyžování. "Náš kopec je velmi vhodný pro carvingové lyžování. Na trati nejsou žádné zatáčky, nestřídají se zde prudké části s mírnými, jízdu si mohou lyžaři pořádně užít. Lyžaři mají moderní lyže, správně řeší, jak mají být vykrojené, a proto je nutné najít i nejlepší sjezdovku, a tou je ta naše," hrdě prohlašují manželé Orlovi, kteří loni zahájili již patnáctou sezónu jejich rodinného podnikání. "Kopec poskytuje adrenalinové vyžití pro lyžaře i snowboardisty," dále poukazuje Bohdana Orlová také na dětský park, který je součástí areálu.

Modernizace na prvním místě


Za vše mluví historie, která se začala psát v roce 2001. Každoročními inovacemi a budováním přibyla, kromě nejmodernějšího odbavovacího systému, kvalitní restaurace s domácí kuchyní, lyžařský servis a půjčovna, v horním patře sjezdovky také svah pro rodinu s malými dětmi. "V nejvyšším bodě sjezdovky je umístěný dětský park. Poskytuje zázemí pro dětské vyžití a radovánky. Na mírném kopci je poskytováno lyžování zábavnou formou tak, jak to mají děti rády. Lyžují odděleně od ostatních, proto nehrozí žádné srážky a s nimi spojené úrazy," zdůrazňuje Lubomír Orel.

Přednost v jízdě


Samozřejmostí je lyžařská škola s individuálním přístupem profesionálních instruktorů. "O výuku se stará dvacítka instruktorů. Ve škole učí začátečníky i pokročilé. Piluje se styl s individuálním přihlédnutím na tempo dítěte. Nesmím zapomenout i na dospělé, kteří se chtějí naučit novým trendům lyžování nebo se zbavit zažitých zlozvyků," říká Bohdana Orlová, která přidává ještě jednu velmi důležitou informaci: "Žáci mají přednost v jízdě na vleku v případě tvořících se front." A co mohou dělat rodiče nebo partneři, kteří nelyžují? "Zázemí jistě poskytne naše prosklená restaurace Akvárko s domácí kuchyní. Mohou si dát halušky, borůvkové knedlíky, famózní špekové knedlíky a pozorovat, jak se děti nebo partner na svahu zdokonalují," usmívá se Lubomír Orel nad voňavou porcí.

Příměstské moderní středisko


Suverénně nejdelší lyžování na 500m trati si užijete právě zde. Lyžařské středisko zahájilo letošní sezonu již 8. prosince. "Lidé nám s oblibou říkají Stupavský ledovec, protože jako první sezónu otevíráme a jako poslední ji také uzavíráme. Středisko je s oblibou vyhledáváno návštěvníky, kteří si přijedou na dvě tři hodinky zalyžovat a míří zpět domů. Je to obdobné, jako když si jdou zaplavat, zahrát volejbal nebo fotbálek. K nám přijíždějí lyžovat," zmiňuje Bohdana Orlová přednost sjezdovky, na které se loni lyžovalo až do Velikonoc. Jak to aktuálně na Stupavě vypadá, najdete www.stupava.cz s pravidelnými sněhovými zprávami, teplotou a live kamerou.

 
 
kontaktujte nás

+420 572 501 311

Nemáte povolený FLASH

Teplota: -3.1 °C

Předpověď počasí

Počasí

Sněhové info

sjezdovka č1:

70 cm

 

sjezdovka č3:

40 cm

 

sníh v okolí:

8 cm

Otevírací doba


 denně 8:30-20:30 hodin,
    v pátek do 21 hodin.

   Možná přestávka

   15:15-15:35 hodin.

Lyžařské středisko Stupava

(350-450 m. n.m.) je lyž. centrum, fungující od roku 2001. Přepravní kapacita střediska 2.500 osob za hodinu. Délka hlavní osvětlené a pravidelně zasněžované sjezdovky je 500m. Večerní lyžování každý den do 20:30 h. Naše středisko se nalézá v Buchlovských horách (Chřiby).

více informací

Restaurace "AKVÁRKO"

Restaurace "AKVÁRKO" nabízí - klimatizovanou restauraci, teplá jídla po celý den, terasu i pro kuřáky, dětské koutky, ZOO koutek, 3 druhy piv , (světlé,  polotmavé, nealko).
Otvírací doba restaurace:
Po – Ne 9:30 – 21:30

více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím